1
CAN LI DESTEK
logo5
ATAKUM SU 
TESİSATÇISI
0532 151 44 91

Eskimiş Su Tesisatlarının Tadilatı Nasıl Yapılır?

Tesisatımızın eski olan kısmı kesilir ve o bölgeye bir dirsek kaynatılır. Aşağı doğru sarkıtılarak şu an ki yeni model olan tesisata uyumlu hale getirilir.
Dirsek borumuzu aşağı doğru sarkacak şekilde kaynattıktan sonra oraya uygun ölçüde bir boru hazırlanır.

Tesisat Borusunu Kesme ve Kaynatma İşlemi

Tesisat borusu hazırlanırken kesilecek yer ya da yerlere ölçülere dikkat edilmesi koşuluyla çizgiler atılır. İlle de kalem ya da tebeşir gibi araç gereçler olmasına gerek yok. Çeşitli işaretleyicilerle de bu işlemi yapabilirsiniz. Örneğin, bıçak ya da benzeri aletlerle küçük çizgiler atıp keseceğiniz yeri işaretleyerek kesme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Bunu yapmaktaki amacımız tesisatımızın uyumlu olması ve ölçüler dahilinde tadilat işleminin daha sağlıklı bir şekilde yapılmasıdır. Kesmiş olduğumuz borumuzu kaynatıyoruz. Eski halini iptal ederek pimaş borusunun yanına çekiyoruz.
Kaynak yaparken borumuzu çevirmeden düz bir şekilde yapmamız gerekir. Eğer borumuzu fazla ısıtarak kaynak yapacak olursak içerisindeki kısım gereğinden fazla kapanacağından tadilat işlemimiz pek olumlu olmaz.
Kaynağımızın düzgün olup olmadığını da borumuzun içerisini kestiğimiz zaman içeride herhangi bir çizgi, şerit, daralma ve benzerlerinin olup olmadığını kontrol ederek anlamak mümkün. Kaynağımızı yaparken içerisinin temiz olmasına dikkat ediyoruz. İtina ile kontrol işlemi yaparak içeride herhangi bir toz, su ya da ufak tefek parçacıklar olmamasına özen gösteriyoruz.

Eskimiş Su Tesisatındaki Kaçaklar İçin Yapılması Gerekenler

Bu işlemin gerçekleşmesi için kaynak yapılması ve kaçak yapan kısmın gerekirse ağzının ısıtarak köreltilmesi gerekir. Boruların birbirlerine bağlanması için bu işlemi yapıyoruz. Ayrıca bu ısıtma işlemi veya köreltme işlemi plastik borularımız için geçerli.
Bunları yaparken borular içerisinde su kalmamasına elbette dikkat ediyoruz. Isıtılan kısmın soğuması beklenmelidir. Yoksa borumuz eğilip bükülebilir. Daha sonra parça borumuzun ölçüsüne göre diğer borumuzu da kısaltıyoruz. Plastik tesisatlarda bu şekilde ara parçalarda çeşitli değişimler yaparak tamirimizi gerçekleştiriyoruz.

7 / 24 ATAKUM  SU TESİSATCI

0532 151 44 91

Tadilat İşlemlerinde Kullandığımız Araç ve Gereçlerimiz

Kaynak makinelerimizin yanı sıra yarım parmak, üççeyrek, bir parmak, iki parmak, iki buçuk parmak gibi çeşitli lokmalarımız bulunuyor. Genelde su tesisatlarının tadilatı yarım parmak boruyla yapılıyor.
Sizler de kaynak makineniz varsa bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Fakat firmamız olarak bizler bu ihtiyaçlarınızı mümkün olduğunca daha uygun bir şekilde karşılamak için varız. Bu manada, tesisatlarınızın tamiratını büyük bir ivedilikle gerçekleştiriyoruz. Dilediğinizde bizlere ulaşarak tamirat işlemlerinizin gerçekleşmesi adına bizlerin hizmetini alabilirsiniz.
hizmetlerimiz
KALORİFER TESİSAT USTASIBANYO TESİSATI TADİLATITUVALET TADİLATIATAKUM MUSLUK TAMİRCİSİESKİMİŞ TESİSAT ONARIMIESKİ BİNALARDA TADİLAT İŞLERİHATALI TESİSAT SORUNLARIATAKUM SU TESİSATCISI
iletişim bilgileri
Güzel yalı mahallesi 3 kısım bulvarı no 124/b Atakum Samsun Bafra yolu
0532 151 44 91
0532 151 44 91
ADRES BİLERİMİZ :    GÜZEL YALI MAHALLESİ 3 KISIM BULVARI NO 124/B ATAKUM SAMSUN BAFRA YOLU

ATAKUM SU TESİSATCISI

Firmamız  Kameralı Su kaçağı tespiti, Tıkanıklık Açma, Atakum  Tesisatçı, Atakum tesisat ustası, su tesisatçısı , Samsun  musluk tamiri. alanında hizmet vermekten gurur duymaktadır.
SAMSUN PROWEB TASARIM
phone-handsetphonemenumenu-circlecross-circlechevron-down-circle